Gdańsk dla młodych podróżników

49.00 zł

Więcej informacji:

Książka „Gdańsk dla młodych podróżników” adresowana jest do młodych 7–12-letnich czytelników. To rodzaj przewodnika turystycznego dla dzieci po mieście z tysiącletnią historią i licznymi zabytkowymi budynkami i miejscami. Jest źródłem informacji o historii Gdańska i najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć. Co ważne, pokazuje Gdańsk nie tylko w perspektywie jego historii, ale także w jego współczesnym wymiarze. Przewodnik jest wyposażony w mapy i notatnik, dzięki którym zyskuje funkcję wygodnego narzędzia do zaplanowania wycieczek po Gdańsku.

Spis treści:

Miasto nad Bałtykiem;?Bursztyn;?Przed tysiącem lat;?Hanza;?Herb Gdańska;?Złoty wiek Gdańska;?Bitwa pod Oliwą;?Wojna rujnuje;?Po tysiącu lat; Brama Wyżynna;?Mury obronne;?Katownia i Wieża Więzienna;?Dwór Bractwa Świętego Jerzego;?Brama Złota;?Ulica Długa;?Poczta na Długiej; Kamienice, Przedproża; Zabawki stolemów?; Dom Uphagena;?Długi Targ;?Ratusz Głównego Miasta /?Muzeum Gdańska;?Sala Czerwona;?Dwór Artusa;?Fontanna Neptuna;?Złota Kamienica;?Brama Zielona;?Brama Mariacka i Dom Przyrodników;?Muzeum Archeologiczne;?Kościół Świętego Jana;?Żuraw;?Narodowe Muzeum Morskie;?SS Sołdek;?Wyspa Spichrzów;?Błękitny Baranek;?Stągwie Mleczne;?Mosty i kładki na Motławie;?Kościół i klasztor franciszkanów; Muzeum Narodowe;?Sąd Ostateczny;?Kościół Świętych Piotra i Pawła;?Fortyfikacje; Brama Nizinna; Gdański Teatr Szekspirowski;?Kościół Mariacki;?Kaplica Królewska;?Wielka Zbrojownia;?Kościół dominikanów i Baszta Jacek;?Jarmark Świętego Dominika;?Pomnik króla Jana III Sobieskiego;?Ratusz Staromiejski;?Kościół Świętej Katarzyny;?Zegary na kościelnej wieży;?Wielki Młyn / Muzeum Bursztynu;?Zamek krzyżacki;?Sierociniec;?Biblioteka Gdańska; Stocznia;?Pomnik Poległych Stoczniowców;?Europejskie Centrum Solidarności;?Muzeum II Wojny Światowej; Dworzec Główny;?Hevelianum;?Wielka Aleja;?Westerplatte;?Twierdza Wisłoujście;?Latarnia morska w Nowym Porcie;?Stadion;?Falowce;?Hala Olivia; Katedra oliwska;?Organy oliwskie;?Park Oliwski;?Oliwskie ZOO;?Na plaży i w Ptasim Raju.

Jacek Friedrich, Adam Pękalski, Gdańsk dla młodych podróżników, ss. 180, ISBN: 978-83-964915-8-9.